Dáš to, alebo vzdáš to?

Je to už viac ako dvadsať rokov, čo som si kúpil svoju prvú knihu o sebarozvoji. Po jej prečítaní sa mi navždy zmenilo vnímanie možností v živote a celý môj ďalší život tým bol pozitívne ovplyvnený.
Samozrejme, nielen cez túto prvú knihu, ale aj cez naštudovanie ďalších viac ako dvesto kníh, vypočutie si audio kníh a návštev desiatok seminárov a kongresov. Vždy som čítal so zvýrazňovačom v ruke a podčiarkoval som si silné myšlienky, príbehy, prípadové štúdie a výskumy.

Nemýľ si dojmy so znalosťami

Čítanie, študovanie kníh je veľmi dôležité. Pretože autor kvalitnej odbornej knihy musel stráviť štúdiom a praxou desiatky rokov. Následne esenciu svojich poznatkov zjednodušil a vložil do svojej knihy. Niekedy nechápem postoj ľudí k poznatkom odborníkov – mám chuť povedať: „Nemýľ si svoje dojmy z jeho alebo jej znalosťami“.

Naštudovaním esencie dlhoročných skúseností, výskumov a pozorovaní má možnosť čitateľ navnímať záverečné postrehy a formulácie, ku ktorým sa expert dopracovával cez dlhoročné teoretické a praktické štúdium.

20 kníh ročne

Keď budeš čítať – študovať jednu hodinu denne, máš možnosť za týždeň, dva prečítať jednu knihu. Jedna kniha za dva týždne bude znamenať viac ako 20 kníh ročne. To môže znamenať za dva roky 40-50 kníh. A to Ťa vie zaradiť určite o niekoľko levelov vyššie v Tvojom príjme, kariére a Tvojej osobnosti. Neexistuje, aby si zostal tým istým človekom, ak budeš na sebe pracovať a rozvíjať sa. Určite sa Ti bude dariť lepšie a lepšie.

Máš odpoveď na PREČO?

Často počujem výhovorku, že človek nemá kedy čítať. Buď chceš, alebo nechceš, ostatné sú kecy! Či to dáš alebo to vzdáš, záleží od sily Tvojho PREČO? Ak ľudia vedia odpoveď na svoje PREČO, sami budú hľadať AKO. Táto Nietzscheho myšlienka mi je veľmi blízka. Ľudia majú totiž podľa psychologičky C. S. Dweckovej dve základné nastavenia mysle: „zafixovanú myseľ“ a „myseľ nastavenú na rast“. Tá dobrá správa je, že každý z nás sa môže rozhodnúť, ktorý stav mysle u nás v hlave prevládne.

Veľmi dobrá investícia

Priemerný Európan prečíta jednu odbornú knihu ročne. Z toho vyplýva, že priestor na vyniknutie je obrovský. Tak čo: Dáš to, alebo vzdáš to?
Autor:
25 marec 2019

Buď chceš alebo nechceš, ostatné su kecy. (Bežná cena 10€)

KÚPIŤ LEN ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Najnovšie blogy

Oči zúžené zlosťou vidia čiernobielo.

My ľudia máme neuveriteľné schopnosti. Prenasledujeme bozón a neutrína, skúmame vesmír a objavujeme nové planéty, meníme genetické informácie v DNA..

29 marec 2019

Dáš to, alebo vzdáš to?

Je to už viac ako dvadsať rokov, čo som si kúpil svoju prvú knihu o sebarozvoji. Po jej prečítaní sa mi navždy zmenilo vnímanie možností v živote a celý môj ďalší život tým bol pozitívne ovplyvnený.

25 marec 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorý stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, väčšiu všímavosť od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

15 marec 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

4 marec 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má nesprávne ciele.Alebo ich majú nesprávne formulované.Taktiež človek, ktorý hovorí že nemá cieľ, tak jeho cieľom je nemať cieľ…

22 február 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Potom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal : ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

20 február 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

5 február 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený, je najúspešnejší česko-slovenský profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

22 január 2019

Všetko nové
v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

16 január 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí, pomáha nenormálny prístup. Nájdenie “ropy” v dnešnej dobe, je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

29 november 2018

Myslel som, že zomriem

V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to čo si myslíš, tým si, píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 november 2018

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta nezaložil John Harvard.

31 október 2018

Uverte v svoj potenciál

U mnohých výstupov ako aj celého pôsobenia Tomáša Baťu výrazne vytŕča jedna z jeho osobnostných „ingrediencií“ úspechu.

24 október 2018

Stratégia nohy medzi dverami

V dnešnej dobe sa obchod zmenil a to čo získalo na cene, sú osobné dáta klienta.

19 október 2018

Príbeh 3 stolov

Za pár dní si pripomenieme výročie založenia štúdií Walta Disneyho.

1 október 2018

Byť normálny už nestačí

Každý výnimočne úspešný človek nie je normálny. A ani nemôže byť. Norma je priemer a ak človek dosahuje v čomkoľvek nadpriemerné výsledky, nemôže byť normálny.

25 september 2018

Když nemúžeš, přidej!

Viac ako dvadsať rokov sa zaoberám štúdiom a pozorovaním fenoménu – je dôležitejší talent, alebo za veľkým úspechom je tvrdá práca?

17 september 2018

Nezažiješ, nevieš vyhodnotiť

Som skeptik. Veci analyzujem. Potrebujem často dôkaz. No mám otvorenú myseľ a experimentujem. Hľadám, čo alebo kto mi vie pomôcť lepšie splniť moje sny a ciele.

10 september 2018

Našiel si už zmysel svojho života?

Načo vlastne žijeme ? Čo je cieľom ? Aký to má zmysel ? Niektorí ľudia sa ženú celý život za peniazmi , kariérou a úspechom no nakoniec skonštatujú, že im to neprinieslo to čo si mysleli.

3 september 2018

Tri základné body Baťovho úspechu

Z mnohých výstupov ako aj celého pôsobenia Tomáša Baťu výrazne vytŕča jedna z jeho osobnostných „ingrediencií“ úspechu.

23 august 2018

Referencie

Instagram

Zobraziť viac