Oči zúžené zlosťou vidia čiernobielo.

My ľudia máme neuveriteľné schopnosti. Prenasledujeme bozón a neutrína, skúmame vesmír a objavujeme nové planéty, meníme genetické informácie v DNA.. Úžasné. A zároveň si navzájom nadávame, závidíme, podrážame nohy, posielame sa do horúcich pekiel.. „Úžasné“. A kvôli čomu? Koho? Vrahov, násilníkov, teroristov? Nie, to nie. Táto naša agresivita je nasmerovaná proti tým kreatúram, ktoré majú, to si len predstavte, iný názor ako my!! Neuveriteľné, neakceptovateľné, najhoršieho odsúdenia hodné.

Kypí nám žlč a my, pekne krásne prikrytí ako Harry Potter pláštikom neviditeľnosti, na sociálnych sieťach kopeme do tých, čo si dovolia vyjadriť svoj názor odlišný od nášho. Hystéria okolo voľby prezidenta v našom holubičom národe vyplavila špinu ako keď búrka na mori vyhodí na breh všetok bordel, čo sa skrýval v hĺbkach. V hĺbkach našich myslí, v hĺbkach našich duší.

Malé, frustrované egá krčiace sa, v niektorých Homo sapiens z našej tlupy neodolali možnosti si udrieť. Výsledok tejto búrky v pohári vody má na kvalitu tvojho života asi taký vplyv ako farba fasády obecného úradu na kvalitu života v obci/meste kde bývaš.

Oči zúžené zlosťou, strachom, nenávisťou, netoleranciou, krivdou, hnevom, závisťou vidia čiernobielo. Alebo zdieľaš môj názor, alebo si slušne povedané nekompletný, nekompetentný a mal by ti byť obmedzený prístup k volebným urnám a k pitnej vode. Netýka sa to iba týchto volieb, hoci tie ma vyprovokovali k tomuto príspevku. Týka sa to našich životov. Naširoko otvorené ústa stláčajú ušné kanáliky a nasadzujú klapky na oči. Ak nadvládu nad emóciami zveríš do rúk pocitom krivdy, zrady, večnej nespokojnosti, hľadaniu vinníkov a malým škriatkom v tebe prestávaš vnímať farby, strácaš schopnosť rozumne uvažovať a znechucuješ si život.

Prestaň posudzovať ľudí podľa účesu, farby pleti, značky auta, tetovania, národnosti, postavy, prízvuku, či názoru. Neprestaň to robiť kvôli nim, väčšina z nich ti je aj tak ukradnutá, prestaň to robiť kvôli sebe. S nenávisťou v mysli je nemožné žiť šťastný život.   Čo sadíš, to sa ti urodí. Život je pestrý. Plný farieb, chutí, vôní, názorov, myšlienok, emócií, možností a výziev. Jeho krása tkvie v rozmanitosti. Uvoľni kŕč v duši, naširoko otvor oči, otvor uši, otvor svoju myseľ a nauč sa počúvať. Diskutuj, vymieňaj si názory, nechaj sa obohatiť názormi iných ľudí a priznaj im právo uvažovať inak ako ty. Naše názory a postoje sú výsledkom našich skúseností prefiltrovaných cez náš charakter a hodnoty. Objektívna realita okolo nás má len poradný hlas k realite v našich mysliach. Čím viac ľudí, tým viac variantov „reality“. Šťastie, spokojnosť, lásku a pocit radosti nespôsobuje to, čo sa deje okolo nás. Sú výsledkom toho, ako podnety prichádzajúce z „reálneho“ sveta tvoja myseľ spracuje.

My sme tvorcami našich životov. Nie politici, nie počasie, nie stav na účte, nie susedia, nie naši partneri, priatelia, či nepriatelia na internete. Vytváraj vo svojej mysli a vo svojom okolí prostredie, ktoré ti praje. Ktoré ťa povzbudzuje a podporuje. Nevenuj sa zlosti a nenávisti, pocitom krivdy. Nezalievaj ich svojou pozornosťou ako nezalievaš burinu v záhrade. Vytrhneš ju a zasadíš tam zdraviu prospešnú zeleninu alebo kráse prospešné kvety.

  Život máš len jeden a je nerozumné ho premárniť v tieni negatívnych myšlienok. Nech tolerancia a vzájomný rešpekt zvíťazia nad malosťou a hlúposťou. Autor: Ivan Lihotský
Autor:
29 marec 2019

Buď chceš alebo nechceš, ostatné su kecy. (Bežná cena 10€)

KÚPIŤ LEN ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Najnovšie blogy

Oči zúžené zlosťou vidia čiernobielo.

My ľudia máme neuveriteľné schopnosti. Prenasledujeme bozón a neutrína, skúmame vesmír a objavujeme nové planéty, meníme genetické informácie v DNA..

29 marec 2019

Dáš to, alebo vzdáš to?

Je to už viac ako dvadsať rokov, čo som si kúpil svoju prvú knihu o sebarozvoji. Po jej prečítaní sa mi navždy zmenilo vnímanie možností v živote a celý môj ďalší život tým bol pozitívne ovplyvnený.

25 marec 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorý stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, väčšiu všímavosť od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

15 marec 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

4 marec 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má nesprávne ciele.Alebo ich majú nesprávne formulované.Taktiež človek, ktorý hovorí že nemá cieľ, tak jeho cieľom je nemať cieľ…

22 február 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Potom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal : ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

20 február 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

5 február 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený, je najúspešnejší česko-slovenský profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

22 január 2019

Všetko nové
v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

16 január 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí, pomáha nenormálny prístup. Nájdenie “ropy” v dnešnej dobe, je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

29 november 2018

Myslel som, že zomriem

V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to čo si myslíš, tým si, píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 november 2018

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta nezaložil John Harvard.

31 október 2018

Uverte v svoj potenciál

U mnohých výstupov ako aj celého pôsobenia Tomáša Baťu výrazne vytŕča jedna z jeho osobnostných „ingrediencií“ úspechu.

24 október 2018

Stratégia nohy medzi dverami

V dnešnej dobe sa obchod zmenil a to čo získalo na cene, sú osobné dáta klienta.

19 október 2018

Príbeh 3 stolov

Za pár dní si pripomenieme výročie založenia štúdií Walta Disneyho.

1 október 2018

Byť normálny už nestačí

Každý výnimočne úspešný človek nie je normálny. A ani nemôže byť. Norma je priemer a ak človek dosahuje v čomkoľvek nadpriemerné výsledky, nemôže byť normálny.

25 september 2018

Když nemúžeš, přidej!

Viac ako dvadsať rokov sa zaoberám štúdiom a pozorovaním fenoménu – je dôležitejší talent, alebo za veľkým úspechom je tvrdá práca?

17 september 2018

Nezažiješ, nevieš vyhodnotiť

Som skeptik. Veci analyzujem. Potrebujem často dôkaz. No mám otvorenú myseľ a experimentujem. Hľadám, čo alebo kto mi vie pomôcť lepšie splniť moje sny a ciele.

10 september 2018

Našiel si už zmysel svojho života?

Načo vlastne žijeme ? Čo je cieľom ? Aký to má zmysel ? Niektorí ľudia sa ženú celý život za peniazmi , kariérou a úspechom no nakoniec skonštatujú, že im to neprinieslo to čo si mysleli.

3 september 2018

Tri základné body Baťovho úspechu

Z mnohých výstupov ako aj celého pôsobenia Tomáša Baťu výrazne vytŕča jedna z jeho osobnostných „ingrediencií“ úspechu.

23 august 2018

Referencie

Instagram

Zobraziť viac