Príbeh 3 stolov

Za pár dní si pripomenieme výročie založenia štúdií Walta Disneyho. Dnes jedna z najznámejších značiek sveta bola pri svojich začiatkoch podceňovaná. No jej zakladateľ mal veľký sen, ktorý dokázal uskutočniť. Na začiatku príbehu je jeho snaha získať financovanie od bánk, aby mohol postaviť svoj zábavný park. Málokto vie, že aj dnes je pôvodný Disneyland ziskovejší, ako oproti stojaci zábavný park dostavaný neskôr. Disneyho rozprávky a postavičky pozná celý svet a je veľkou inšpiráciou pre každého podnikateľa. Dnes sa chcem podeliť s vami o konkrétnu stratégiu, ktorú sme úspešne odskúšali v jednej z našich firiem pred rokmi. Vždy som sa snažil učiť od lepších ako som ja a aj Disney je podnikateľ, ktorého som študoval. Najviac ma oslovila jeho stratégia troch stolov. Uplatnil som ju a výsledok bol fenomenálny.

Bol raz Kreátor, Relizátor a Kritik…

Neuro lingvistické programovanie sa v jednej svojej línii zaoberá modelovaním stratégií úspešných ľudí. A tak som sa aj ja dostal k tzv Disneyho stratégii. Dávalo mi to zmysel a tak pred veľkým projektom v roku 2004 sme ju použili. Aj preto odporúčam ľuďom pozerať sa na minulé výsledky excelentných ľudí, nakoľko veľa stratégií sa dá namodelovať. Modelovanie excelentnosti vám môže ušetriť čas a zarobiť peniaze. O Disneym bolo známe, že mal vo svojej kancelárii tri stoly. Štandardný podnikateľ alebo manažér má samozrejme jeden alebo dva, no s úplne iným zámerom ako to používal Disney. Každý stôl mal u neho inú funkciu a tiež spĺňal pre neho dôležitú tzv priestorovú kotvu. Jeden stôl mal označenie Kreátor, druhý stôl bol Realizátor a tretí stôl bol Kritik. Disney keď tvoril nejaký projekt, alebo rozpracovával veľkú myšlienku si postupne striedal tieto role a tým nútil svoj mozog k nájdeniu lepších riešení. Začínal v pozícii Kreátor, kde sníval veľký sen, zapájal viac pravú hemisféru svojho mozgu, kreoval budúcnosť. Následne si sadol k druhému stolu a vstúpil do role Realizátora. Rozmýšľal nad tým, ako by to mohlo konkrétne fungovať. Ako vizionársku, kreatívnu myšlienku zrealizovať. No a finálne si sadol k stolu Kritika a stotožnil sa s rolou “negativistu” a hľadal dôvody, prečo to nezafunguje. Z psychologického hľadiska, takýto postup výborne umožňoval nemiešať role a sústrediť sa v danej pozícii len na svoju rolu. Keď niekoľkokrát takto “vybrúsil” svoj zámer, bol lepšie pripravený na ďalšie fázy. My sme si obdobne vytvorili v hoteli tri priestorové kotvy a s mojim teamom sme sa presúvali medzi rolami a za pomoci mentorky sme vytvorili projekt, ktorý bol následne mojim najúspešnejším historickým projektom Disney je považovaný za otca kreslených filmov, no málokto vie o geniálnej stratégii stojacej na pozadí jeho príbehu. Možno keď budete v budúcnosti tvoriť veľkú vec sa táto metodika bude hodiť aj vám. Je dobré skúsiť niečo nové, aby človek získal niečo nové. A vytvoril rozprávkový príbeh vášho úspechu.

Autor: PETER KRIŠTOFOVIČ
1 október 2018

Buď chceš alebo nechceš, ostatné su kecy. (Bežná cena 10€)

KÚPIŤ LEN ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Najnovšie blogy

Oči zúžené zlosťou vidia čiernobielo.

My ľudia máme neuveriteľné schopnosti. Prenasledujeme bozón a neutrína, skúmame vesmír a objavujeme nové planéty, meníme genetické informácie v DNA..

29 marec 2019

Dáš to, alebo vzdáš to?

Je to už viac ako dvadsať rokov, čo som si kúpil svoju prvú knihu o sebarozvoji. Po jej prečítaní sa mi navždy zmenilo vnímanie možností v živote a celý môj ďalší život tým bol pozitívne ovplyvnený.

25 marec 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorý stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, väčšiu všímavosť od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

15 marec 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

4 marec 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má nesprávne ciele.Alebo ich majú nesprávne formulované.Taktiež človek, ktorý hovorí že nemá cieľ, tak jeho cieľom je nemať cieľ…

22 február 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Potom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal : ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

20 február 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

5 február 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený, je najúspešnejší česko-slovenský profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

22 január 2019

Všetko nové
v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

16 január 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí, pomáha nenormálny prístup. Nájdenie “ropy” v dnešnej dobe, je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

29 november 2018

Myslel som, že zomriem

V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to čo si myslíš, tým si, píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 november 2018

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta nezaložil John Harvard.

31 október 2018

Uverte v svoj potenciál

U mnohých výstupov ako aj celého pôsobenia Tomáša Baťu výrazne vytŕča jedna z jeho osobnostných „ingrediencií“ úspechu.

24 október 2018

Stratégia nohy medzi dverami

V dnešnej dobe sa obchod zmenil a to čo získalo na cene, sú osobné dáta klienta.

19 október 2018

Príbeh 3 stolov

Za pár dní si pripomenieme výročie založenia štúdií Walta Disneyho.

1 október 2018

Byť normálny už nestačí

Každý výnimočne úspešný človek nie je normálny. A ani nemôže byť. Norma je priemer a ak človek dosahuje v čomkoľvek nadpriemerné výsledky, nemôže byť normálny.

25 september 2018

Když nemúžeš, přidej!

Viac ako dvadsať rokov sa zaoberám štúdiom a pozorovaním fenoménu – je dôležitejší talent, alebo za veľkým úspechom je tvrdá práca?

17 september 2018

Nezažiješ, nevieš vyhodnotiť

Som skeptik. Veci analyzujem. Potrebujem často dôkaz. No mám otvorenú myseľ a experimentujem. Hľadám, čo alebo kto mi vie pomôcť lepšie splniť moje sny a ciele.

10 september 2018

Našiel si už zmysel svojho života?

Načo vlastne žijeme ? Čo je cieľom ? Aký to má zmysel ? Niektorí ľudia sa ženú celý život za peniazmi , kariérou a úspechom no nakoniec skonštatujú, že im to neprinieslo to čo si mysleli.

3 september 2018

Tri základné body Baťovho úspechu

Z mnohých výstupov ako aj celého pôsobenia Tomáša Baťu výrazne vytŕča jedna z jeho osobnostných „ingrediencií“ úspechu.

23 august 2018

Referencie

Instagram

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Zobraziť viac