Rychlé a pomalé myšlení

23.60

“Pop-science” kniha o tom, ako sa my, ľudia v rôznych situáciách rozhodujeme, je akýmsi vyzývateľom pre tradične uznávané modely rozhodovania a tiež vlastne aj príručkou.

Kategórie: ,

Popis knihy

Daniel Kahneman, nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu, patrí k jedným z nejinspirativnějích mysliteľov súčasnosti. Jeho “pop-science” kniha o tom, ako sa my, ľudia v rôznych situáciách rozhodujeme, je akýmsi vyzývateľom pre tradične uznávané modely rozhodovania a tiež vlastne aj príručkou.
Kahneman svoje myšlienky dlho uplatňoval na poliach ekonómie, medicíny a politiky, ale až teraz je skĺbil do jedinečnej knihy. Autor nás v prelomové prácu, ktorú Nassim Taleb označuje za rovnako významné dielo, akým bol kedysi Freudov “Výklad snov”, zoznamuje s dvoma systémami, ktoré riadia to, o čom premýšľame. Označuje je jednoducho: “Systém 1” a “Systém 2”. Systém 1 je intuitívny, rýchly, emocionálny, Systém 2 je pomalý, váhavý, logický. Ich rozpoznanie prináša prekvapivé dôsledky a myšlienky pre naše myslenie i správanie. Kahneman nás vťahuje do dialógu o tom, ako myslíme, a naznačuje, kde môžeme, a kde naopak v žiadnom prípade nesmieme veriť intuíciu. Prináša rôzne techniky, ktoré nám pomôžu sa obrniť proti mentálnym omylom. Kniha Thinking, Fast and Slow zmení spôsob, akým premýšľame o myslení. Kniha bola vybraná redakciami New York Times Book Review, Globe and Mail, The Economist a The Wall Street Journal ako jedna z najlepších kníh roka 2011.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rychlé a pomalé myšlení”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *