Dáš to, alebo vzdáš to?

[addtoany] Je to už viac ako dvadsať rokov, čo som si kúpil svoju prvú knihu o sebarozvoji. Po jej prečítaní sa mi navždy zmenilo vnímanie možností v živote a celý môj ďalší život tým bol pozitívne ovplyvnený. Samozrejme, nielen cez túto prvú knihu, ale aj cez naštudovanie ďalších viac ako dvesto kníh, vypočutie si audio kníh a návštev desiatok seminárov a kongresov. Vždy som čítal so zvýrazňovačom v ruke a podčiarkoval som si silné myšlienky, príbehy, prípadové štúdie a výskumy. Nemýľ si dojmy so znalosťami Čítanie, študovanie kníh je veľmi dôležité. Pretože autor kvalitnej odbornej knihy musel stráviť štúdiom a praxou desiatky rokov. Následne esenciu svojich poznatkov zjednodušil a vložil do svojej knihy. Niekedy nechápem postoj ľudí k poznatkom odborníkov – mám chuť povedať: „Nemýľ si svoje dojmy z jeho alebo jej znalosťami“. Naštudovaním esencie dlhoročných skúseností, výskumov a pozorovaní má možnosť čitateľ navnímať záverečné postrehy a formulácie, ku ktorým sa expert dopracovával cez dlhoročné teoretické a praktické štúdium. 20 kníh ročne Keď budeš čítať – študovať jednu hodinu denne, máš možnosť za týždeň, dva prečítať jednu knihu. Jedna kniha za dva týždne bude znamenať viac ako 20 kníh ročne. To môže znamenať za dva roky 40-50 kníh. A to Ťa vie zaradiť určite o niekoľko levelov vyššie v Tvojom príjme, kariére a Tvojej osobnosti. Neexistuje, aby si zostal tým istým človekom, ak budeš na sebe pracovať a rozvíjať sa. Určite sa Ti bude dariť lepšie a lepšie. Máš odpoveď na PREČO? Často počujem výhovorku, že človek nemá kedy čítať. Buď chceš, alebo nechceš, ostatné sú kecy! Či to dáš alebo to vzdáš, záleží od sily Tvojho PREČO? Ak ľudia vedia odpoveď na svoje PREČO, sami budú hľadať AKO. Táto Nietzscheho myšlienka mi je veľmi blízka. Ľudia majú totiž podľa psychologičky C. S. Dweckovej dve základné nastavenia mysle: „zafixovanú myseľ“ a „myseľ nastavenú na rast“. Tá dobrá správa je, že každý z nás sa môže rozhodnúť, ktorý stav mysle u nás v hlave prevládne. Veľmi dobrá investícia Priemerný Európan prečíta jednu odbornú knihu ročne. Z toho vyplýva, že priestor na vyniknutie je obrovský. Tak čo: Dáš to, alebo vzdáš to?
Autor:
28 Březen 2019

Buď chceš nebo nechceš, ostatní jsou kecy. (Běžná cena 10€)

KOUPIT POUZE ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Nejnovější blogy

Koľko máš na účte?

V súkromnom a tiež v pracovnom živote sú dôležitejšie iné faktory ako peniaze. Oveľa dôležitejšie ako počítanie peňazí na bankovom účte, je stav Tvojho emocionálneho účtu v rodine a v práci.

22 Listopad 2019

Len sa rozhodni!

Emil Zátopek bol výnimočný športovec, ktorý sa prezentoval vlastným a zvláštnym štýlom behu, no najmä obrovským nasadením na tréningu.

18 Listopad 2019

Každý môže byť úspešnejší

Rozhovor s Petrom Krištofovičom, pre ktorého sú vzdelávanie a sebarozvoj životnou filozofiou, ku ktorej vedie aj svoje okolie.

12 Listopad 2019

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta, nezaložil John Harvard.

8 Listopad 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorí stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, viac všímavosti od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

7 Listopad 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí pomáha nenormálny prístup. Nájdenie ´ropy´ v dnešnej dobe je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

1 Duben 2019

Všetko nové v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

1 Duben 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený je najúspešnejší československý profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

1 Duben 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

1 Duben 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Po tom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal: ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

1 Duben 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má buď nesprávne ciele, alebo ich má nesprávne formulované. Rovnako aj človek, ktorý hovorí, že nemá cieľ, ho má: jeho cieľom je nemať cieľ…

1 Duben 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

1 Duben 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorý stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, väčšiu všímavosť od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

1 Duben 2019

Oči zúžené zlosťou vidia čiernobielo.

My ľudia máme neuveriteľné schopnosti. Prenasledujeme bozón a neutrína, skúmame vesmír a objavujeme nové planéty, meníme genetické informácie v DNA..

1 Duben 2019

Dáš to, alebo vzdáš to?

Je to už viac ako dvadsať rokov, čo som si kúpil svoju prvú knihu o sebarozvoji. Po jej prečítaní sa mi navždy zmenilo vnímanie možností v živote a celý môj ďalší život tým bol pozitívne ovplyvnený. Samozrejme, nielen cez túto prvú knihu, ale aj cez naštudovanie ďalších viac ako dvesto kníh, vypočutie si audio kníh

28 Březen 2019

Myslel som, že zomriem

,,V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to, čo si myslíš, tým si,“ píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 Listopad 2018

Uverte v svoj potenciál

Každý človek má na viac. Objavte svoju jedinečnosť, uverte v svoj potenciál, podniknite niečo inak ako doteraz. Iba tak posuniete hranice v mysli a zlepšíte svoj život.

24 Říjen 2018

Reference

Instagram

Zobraziť viac