Všetko nové v dobrom roku :)

[addtoany] Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

Človek je tvor zvykový a ísť proti svojim návykom je výzva. Ak však nič nezmeníš, tak sa nič nezmení. Ak stále budeš robiť to isté, stále budeš dostávať to isté. Ak budeš vedieť iba to, čo si vedel v roku 2018, nie je dôvod aby sa čokoľvek zmenilo v roku 2019. A preto to väčšina ľudí nedokáže. Neprinesú nič nové, nenaučia sa nič nové, nespravia nič nové. Primárne je to kvôli tomu, že ľuďom chýba silné prečo. Silný dôvod na zmenu. Nietsche hovoril, že ak ľudia vedia prečo, sami budú hľadať ako.

Aké je Tvoje prečo?

Ako silno túžiš po zmene? Čo ťa vnútorne ,,drivuje“? Je to pozitívna alebo negatívna emócia? My, ľudské bytosti, máme dva hybné motívy: získavať viac radosti a mať menej bolesti a túžba po zisku a strach zo straty. Z týchto dvoch motívov je silnejšie vyhnutie sa bolesti. Väčšina ľudí dá prednosť vyhnutiu sa bolesti pred získaním radosti. Na to, aby sa Ti podarilo dodržať záväzok, môžeš použiť stratégiu , ktorú som si vyskúšal minulý rok ja.

Rozhodol som sa zabehnúť maratón. Po prvýkrát v mojom živote. Posledných 25 rokov som nebehal a bola to teda výzva už od začiatku. Aby som vytvoril na seba tlak, oznámil som tento záväzok rodine, priateľom a klientom. Vybral som si maratón v New Yorku. Jeho zabehnutiu predchádzal rok a pol trvajúci tréning. Veľakrát som chcel skončiť, posunúť či prehodnotiť tento cieľ. No keďže celé moje okolie vedelo, že to chcem dať, nevedel som si predstaviť vyhovoriť sa a odložiť to. A tento vonkajší tlak mi pomohol udržať sa vo fokuse a nasadení.

Nájdi si aj ty svoju pomôcku, ako sa udržať pri chuti a zmeniť niečo v Tvojom živote k lepšiemu. Stojí to za to a má to význam. Žiješ len raz a záleží na tom, ako sa máš, ako sa cítiš, ako si spokojný so svojím životom. Každý rok môže byť lepší a do troch rokov môžeš mať úplne iný život ako dnes. Keď sa zmeníš, všetko sa zmení. Ak má byť tento rok lepší ako predchádzajúci, musíš priniesť do svojho života niečo, čo tam predtým nebolo. Len niečo nové na vstupe, môže priniesť niečo nové na výstupe. Hľadaj, čo Ti najviac pomôže a vytrvaj. Prajem Ti všetko nové, čo Ti pomôže mať lepší rok 2019.

Autor:
1 Duben 2019

Buď chceš nebo nechceš, ostatní jsou kecy. (Běžná cena 10€)

KOUPIT POUZE ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Nejnovější blogy

Koľko máš na účte?

V súkromnom a tiež v pracovnom živote sú dôležitejšie iné faktory ako peniaze. Oveľa dôležitejšie ako počítanie peňazí na bankovom účte, je stav Tvojho emocionálneho účtu v rodine a v práci.

22 Listopad 2019

Len sa rozhodni!

Emil Zátopek bol výnimočný športovec, ktorý sa prezentoval vlastným a zvláštnym štýlom behu, no najmä obrovským nasadením na tréningu.

18 Listopad 2019

Každý môže byť úspešnejší

Rozhovor s Petrom Krištofovičom, pre ktorého sú vzdelávanie a sebarozvoj životnou filozofiou, ku ktorej vedie aj svoje okolie.

12 Listopad 2019

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta, nezaložil John Harvard.

8 Listopad 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorí stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, viac všímavosti od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

7 Listopad 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí pomáha nenormálny prístup. Nájdenie ´ropy´ v dnešnej dobe je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

1 Duben 2019

Všetko nové v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku. Človek je tvor zvykový a ísť proti svojim návykom je výzva. Ak však nič nezmeníš, tak sa

1 Duben 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený je najúspešnejší československý profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

1 Duben 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

1 Duben 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Po tom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal: ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

1 Duben 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má buď nesprávne ciele, alebo ich má nesprávne formulované. Rovnako aj človek, ktorý hovorí, že nemá cieľ, ho má: jeho cieľom je nemať cieľ…

1 Duben 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

1 Duben 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorý stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, väčšiu všímavosť od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

1 Duben 2019

Oči zúžené zlosťou vidia čiernobielo.

My ľudia máme neuveriteľné schopnosti. Prenasledujeme bozón a neutrína, skúmame vesmír a objavujeme nové planéty, meníme genetické informácie v DNA..

1 Duben 2019

Dáš to, alebo vzdáš to?

Je to už viac ako dvadsať rokov, čo som si kúpil svoju prvú knihu o sebarozvoji. Po jej prečítaní sa mi navždy zmenilo vnímanie možností v živote a celý môj ďalší život tým bol pozitívne ovplyvnený.

28 Březen 2019

Myslel som, že zomriem

,,V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to, čo si myslíš, tým si,“ píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 Listopad 2018

Uverte v svoj potenciál

Každý človek má na viac. Objavte svoju jedinečnosť, uverte v svoj potenciál, podniknite niečo inak ako doteraz. Iba tak posuniete hranice v mysli a zlepšíte svoj život.

24 Říjen 2018

Reference

Instagram

Zobraziť viac