Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

[addtoany] Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený je najúspešnejší československý profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom. Som vďačný za naše priateľstvo a v tomto blogu sa chcem s vami podeliť o niektoré jeho myšlienky.

Na začiatku nás spojila vášeň pre štúdium Baťovho systému a poznanie, že nielen Tomáš Baťa rozvinul dnes celosvetovú firmu, ale že za expanziou po Tomášovej smrti bol aj rukopis jeho brata, Jána Antonína Baťu.

Keď sa začali naše rozhovory pred pätnástimi rokmi o manažmente, ekonomike, trendoch, nerozumel som všetkému, čo mi pán profesor písal a hovoril. Hanbil som sa mu priznať, že netuším, o čom točí… Postupne, ako som sa nalaďoval na jeho spôsob videnia sveta, spozoroval som, že väčšina jeho predpovedí sa ukazuje ako správna. Nadchla ma naša spolupráca a navždy budem vďačný za naše priateľstvo. Tebe milý čitateľ, dávam do pozornosti knihy pán profesora: “Hľadanie vlastnej cesty” a “Všetko bude inak”. Tie sa mne osobne veľmi páčili a porozumel som im najviac.

Milan mi dávno hovoril, že ľudia robia tú chybu, že si myslia, že podnikať sa naučia z kníh. Podnikať sa človek naučí podnikaním, pretože informácie nie sú znalosti. Človek musí získať znalosti a za tieto informácie bude trh ochotný zaplatiť.

Dnes je prebytok informácií, no nedostatok znalostí. Pre lepšiu zrozumiteľnosť mi hovorieval:,,Informáciu máš, keď čítaš recept Tvojej babičky na čerešňovú štrúdľu. Znalosť získaš tak, že budeš opakovať postup podľa receptu a svojou činnosťou sa naučíš takú štrúdľu upiecť tiež.”

Väčšina ľudí má informácie, no nemá znalosť. Znalosť je činnosť, informácia je popis činnosti. A z toho mi dôvodil – ACTION, jediné, čo rozhoduje, je akcia, činnosť. Na tému vedenia ľudí si najviac pamätám jeho odporučenie: ,,Nepočúvaj, Peter, čo ľudia hovoria, pozri sa, čo robia. Stratégia ľudí je to, čo robia, nie to, čo hovoria.“ A toto múdre pravidlo používam stále. Vyskúšaj si to aj ty.

A treťou radou na dnes by bolo Milanove ven, ven, ven. Pán profesor žije striedavo v New Yorku a v Českej republike, takže mi vždy prízvukoval: ,,Pozeraj sa na svetovú konkurenciu, inšpiruj sa vonku, spoznávaj a uč sa, a potom nájdi vlastnú cestu.“

Tomáš Baťa hovoril svojim ľuďom: ,,Pre nás je dobré len to najlepšie.” Áno, pán profesor Milan Zelený je v tom, čo robí, najlepší. Preto sa od neho inšpirujme. Pán profesor, veľká vďaka a všetko najlepšie k Tvojim dnešným narodeninám od nás všetkých 🙂
Autor:
1 Duben 2019

Buď chceš nebo nechceš, ostatní jsou kecy. (Běžná cena 10€)

KOUPIT POUZE ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Nejnovější blogy

Koľko máš na účte?

V súkromnom a tiež v pracovnom živote sú dôležitejšie iné faktory ako peniaze. Oveľa dôležitejšie ako počítanie peňazí na bankovom účte, je stav Tvojho emocionálneho účtu v rodine a v práci.

22 Listopad 2019

Len sa rozhodni!

Emil Zátopek bol výnimočný športovec, ktorý sa prezentoval vlastným a zvláštnym štýlom behu, no najmä obrovským nasadením na tréningu.

18 Listopad 2019

Každý môže byť úspešnejší

Rozhovor s Petrom Krištofovičom, pre ktorého sú vzdelávanie a sebarozvoj životnou filozofiou, ku ktorej vedie aj svoje okolie.

12 Listopad 2019

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta, nezaložil John Harvard.

8 Listopad 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorí stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, viac všímavosti od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

7 Listopad 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí pomáha nenormálny prístup. Nájdenie ´ropy´ v dnešnej dobe je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

1 Duben 2019

Všetko nové v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

1 Duben 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený je najúspešnejší československý profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom. Som vďačný za naše priateľstvo a v tomto blogu sa chcem s vami podeliť

1 Duben 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

1 Duben 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Po tom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal: ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

1 Duben 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má buď nesprávne ciele, alebo ich má nesprávne formulované. Rovnako aj človek, ktorý hovorí, že nemá cieľ, ho má: jeho cieľom je nemať cieľ…

1 Duben 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

1 Duben 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorý stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, väčšiu všímavosť od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

1 Duben 2019

Oči zúžené zlosťou vidia čiernobielo.

My ľudia máme neuveriteľné schopnosti. Prenasledujeme bozón a neutrína, skúmame vesmír a objavujeme nové planéty, meníme genetické informácie v DNA..

1 Duben 2019

Dáš to, alebo vzdáš to?

Je to už viac ako dvadsať rokov, čo som si kúpil svoju prvú knihu o sebarozvoji. Po jej prečítaní sa mi navždy zmenilo vnímanie možností v živote a celý môj ďalší život tým bol pozitívne ovplyvnený.

28 Březen 2019

Myslel som, že zomriem

,,V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to, čo si myslíš, tým si,“ píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 Listopad 2018

Uverte v svoj potenciál

Každý človek má na viac. Objavte svoju jedinečnosť, uverte v svoj potenciál, podniknite niečo inak ako doteraz. Iba tak posuniete hranice v mysli a zlepšíte svoj život.

24 Říjen 2018

Reference

Instagram

Zobraziť viac