Koľko máš na účte?

[addtoany] V súkromnom a tiež v pracovnom živote sú dôležitejšie iné faktory ako peniaze. Oveľa dôležitejšie ako počítanie peňazí na bankovom účte, je stav Tvojho emocionálneho účtu v rodine a v práci. Koľko máš navkladané v citovej emocionálnej banke? Ako pravidelne vkladáš? Kontroluješ si balans stavu na účte? O spokojnom živote v súkromí a v práci rozhodne stav Tvojich osobných citových účtov s ľuďmi okolo Teba.

Podľa experimentov uskutočnených v Spojených štátoch stačí priemernému Američanovi na spokojný život príjem vo výške okolo stotisíc dolárov ročne. Peniaze od určitej hranice už nerobia ľudskú bytosť spokojnejšou a šťastnejšou, nakoľko spokojnosť a šťastie idú zvnútra von. V inej štúdii, ktorá pokračuje už viac ako 70 rokov sa niekoľko tisíc ľudí zapojilo do celoživotného skúmania ich životov. Štvrtý riaditeľ zodpovedný za štúdiu nedávno odhalil zásadnú vec – keď sú ľudia na začiatku svojho života, túžia po sláve a bohatstve. Na sklonku svojho života túžia po prítomnosti druhých ľudí a po vzťahoch. Ľudia, ktorí majú vyrovnané a zdravé vzťahy okolo seba žijú dlhšie, sú zdravší a spokojnejší. A teda natíska sa otázka – ako si zlepšiť vzťahy so svojimi najbližšími v rodine a v práci? Väčšou všímavosťou druhých a napríklad aj naučenou technikou prvej minúty.

Stráž si prvú minútu
Keď prichádzam z práce domov, snažím sa ustrážiť si svoju emóciu a všímavosť hneď po príchode. Začína to zvítaním sa s naším psíkom, čo je výhoda, lebo pes Ťa vždy víta vysmiaty a vie Ti hneď zlepšiť náladu. Následne sa snažím na každého člena rodiny preniesť pozitívnu energiu. Tým ovplyvňujem energiu, v akej spoločne strávime večer. No nebolo to vždy tak.

V minulosti som na to nemyslel a všímavosť išla naďalej na veci spojené so mnou. Všímať si druhých ľudí, posilňuje vzťah s druhými ľuďmi. Všímavosť posilňuje, nevšímavosť oslabuje. Všímavosť vo vzťahu prejavíš, keď budeš viac počúvať, ako rozprávať. Preto máme dve uši a jedny ústa. Aby sme dvakrát toľko počúvali, ako rozprávali. To isté platí aj v práci so spolupracovníkmi. Ľudia majú radi ľudí, ktorí sa o nich zaujímajú. Najlepšia investícia na Tvojom emocionálnom konte je pozornosť a všímavosť voči ľuďom okolo Teba. A keď budeš emocionálny milionár, budeš mať celkovo lepší a zdravší život.

Autor: PETER KRIŠTOFOVIČ
22 Listopad 2019

Buď chceš nebo nechceš, ostatní jsou kecy. (Běžná cena 10€)

KOUPIT POUZE ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Nejnovější blogy

Koľko máš na účte?

V súkromnom a tiež v pracovnom živote sú dôležitejšie iné faktory ako peniaze. Oveľa dôležitejšie ako počítanie peňazí na bankovom účte, je stav Tvojho emocionálneho účtu v rodine a v práci. Koľko máš navkladané v citovej emocionálnej banke? Ako pravidelne vkladáš? Kontroluješ si balans stavu na účte? O spokojnom živote v súkromí a v práci

22 Listopad 2019

Len sa rozhodni!

Emil Zátopek bol výnimočný športovec, ktorý sa prezentoval vlastným a zvláštnym štýlom behu, no najmä obrovským nasadením na tréningu.

18 Listopad 2019

Každý môže byť úspešnejší

Rozhovor s Petrom Krištofovičom, pre ktorého sú vzdelávanie a sebarozvoj životnou filozofiou, ku ktorej vedie aj svoje okolie.

12 Listopad 2019

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta, nezaložil John Harvard.

8 Listopad 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorí stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, viac všímavosti od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

7 Listopad 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí pomáha nenormálny prístup. Nájdenie ´ropy´ v dnešnej dobe je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

1 Duben 2019

Všetko nové v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

1 Duben 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený je najúspešnejší československý profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

1 Duben 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

1 Duben 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Po tom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal: ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

1 Duben 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má buď nesprávne ciele, alebo ich má nesprávne formulované. Rovnako aj človek, ktorý hovorí, že nemá cieľ, ho má: jeho cieľom je nemať cieľ…

1 Duben 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

1 Duben 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorý stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, väčšiu všímavosť od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

1 Duben 2019

Oči zúžené zlosťou vidia čiernobielo.

My ľudia máme neuveriteľné schopnosti. Prenasledujeme bozón a neutrína, skúmame vesmír a objavujeme nové planéty, meníme genetické informácie v DNA..

1 Duben 2019

Dáš to, alebo vzdáš to?

Je to už viac ako dvadsať rokov, čo som si kúpil svoju prvú knihu o sebarozvoji. Po jej prečítaní sa mi navždy zmenilo vnímanie možností v živote a celý môj ďalší život tým bol pozitívne ovplyvnený.

28 Březen 2019

Myslel som, že zomriem

,,V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to, čo si myslíš, tým si,“ píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 Listopad 2018

Uverte v svoj potenciál

Každý človek má na viac. Objavte svoju jedinečnosť, uverte v svoj potenciál, podniknite niečo inak ako doteraz. Iba tak posuniete hranice v mysli a zlepšíte svoj život.

24 Říjen 2018

Reference

Instagram

Zobraziť viac