Zákon dávania a brania

[addtoany] Poznáš aj ty ľudí, ktorý stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, väčšiu všímavosť od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?
Je zaujímavé, že takýto typ ľudí býva len veľmi ťažko naozaj šťastný. 

Títo ľudia žijú podľa hesla : ,,Milá piecka najprv ma zahrej a potom Ti dám nejaké polienko!”

Takto predsa hra života nefunguje. Každý roľník vie, že najprv musí zasiať zrno, aby potom mohol žať obilie.

“Žiadači” nič nezasievajú a potom sú ešte aj nahnevaní, keď nemajú možnosť zbierať úrodu. Zákon života, ktorý za týmto stojí sa volá :

Zákon dávania a brania. 

Kto chce dosiahnuť navýšenie svojho príjmu, musí najprv podať hodnotnejší výkon.

Kto chce mať viac všímavosti od svojho partnera, môže najprv vyskúšať venovať viac pozornosti a lásky svojmu partnerovi.

Kto chce mať viac klientov, môže najprv porozmýšľať aký lepší servis, aký lepší úžitok alebo lepší výkon dokáže ponúknuť klientom.

Ďalší životný zákon “Siatia a zberu”, alebo ako to poznáme zo školy z fyziky zákon “Príčiny a dôsledku” ( alebo ako aj prednášam na našom seminári Lifing1 – zákon “Matéria nasleduje ducha”.

Najprv musí byť zasiate.

Najprv investícia – potom možný úrok!

Najprv milovať – potom byť milovaný!

Najprv viac dať – potom viac mať!

Urobme rovno jeden test v praxi : Páčia sa Ti moje blogy, knižky a semináre? Čo by si povedal nato, keby si ma odporučil ďalej? “ Ahoj Patrik, čítavam Petrove blogy, páčia sa mi jeho myšlienky, zažil som ho live na seminári, tak Ti to preposielam ako tip, aby si sa tiež mohol inšpirovať”.

A teraz ruku na srdce, čo si si práve teraz pomyslel? “ OK, rád to urobím, lebo sa mi páčia tieto myšlienky a tiež chcem byť odporúčaný viac mojim klientom a tak použijem životný zákon Dávania a Brania”. Alebo si si pomyslel : “ Áno, áno, ten Peter je šikovný, chce len aby sa jeho myšlienky dostali ďalej medzi ľudí cezo mňa”.

Mimochodom : Áno presne to sedí, naozaj si želám, aby sa moje blogy, knihy a semináre dostali k čo najviac ľuďom – to je predsa jasné, či nie ? …. Ale ak takto uvažuješ – v čom vidíš problém?

Keď som predsa nadšený z nejakej reštaurácie – odporučím ju ďalej. Keď si prečítam nejakú perfektnú knihu, odporúčam ju hneď ďalej. Keď získam nové vedomosti, hneď ich zakomponujem do všetkých mojich seminárov, kníh, audiokníh a blogov a zdieľam ich. Dávam a odporúčam všetko dobré ďalej, čo považujem za správne, nakoľko viem, že v zmysle zákona dávania a brania sa mi to pozitívne vracia späť.

Vesmír je ako druh pošty, čo si objednávame, to nám je doručované.

Si spokojný s tým, čo Ti život v poslednom čase doručuje? Ak nemôžeš odpovedať s jasným “áno” na túto otázku v dôležitých oblastiach Tvojho života – tak zváž či práve riešením je využitie zákona siatia a zberu. Porozmýšľaj čo môžeš ty najprv posunúť ďalej aby následne bolo posunuté k Tebe…
Autor:
1 Duben 2019

Buď chceš nebo nechceš, ostatní jsou kecy. (Běžná cena 10€)

KOUPIT POUZE ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Nejnovější blogy

Koľko máš na účte?

V súkromnom a tiež v pracovnom živote sú dôležitejšie iné faktory ako peniaze. Oveľa dôležitejšie ako počítanie peňazí na bankovom účte, je stav Tvojho emocionálneho účtu v rodine a v práci.

22 Listopad 2019

Len sa rozhodni!

Emil Zátopek bol výnimočný športovec, ktorý sa prezentoval vlastným a zvláštnym štýlom behu, no najmä obrovským nasadením na tréningu.

18 Listopad 2019

Každý môže byť úspešnejší

Rozhovor s Petrom Krištofovičom, pre ktorého sú vzdelávanie a sebarozvoj životnou filozofiou, ku ktorej vedie aj svoje okolie.

12 Listopad 2019

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta, nezaložil John Harvard.

8 Listopad 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorí stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, viac všímavosti od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

7 Listopad 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí pomáha nenormálny prístup. Nájdenie ´ropy´ v dnešnej dobe je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

1 Duben 2019

Všetko nové v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

1 Duben 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený je najúspešnejší československý profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

1 Duben 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

1 Duben 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Po tom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal: ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

1 Duben 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má buď nesprávne ciele, alebo ich má nesprávne formulované. Rovnako aj človek, ktorý hovorí, že nemá cieľ, ho má: jeho cieľom je nemať cieľ…

1 Duben 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

1 Duben 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorý stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, väčšiu všímavosť od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne? Je zaujímavé, že takýto typ ľudí býva len veľmi ťažko naozaj šťastný.  Títo ľudia žijú podľa hesla : ,,Milá piecka najprv ma zahrej a potom Ti dám nejaké polienko!” Takto predsa hra života

1 Duben 2019

Oči zúžené zlosťou vidia čiernobielo.

My ľudia máme neuveriteľné schopnosti. Prenasledujeme bozón a neutrína, skúmame vesmír a objavujeme nové planéty, meníme genetické informácie v DNA..

1 Duben 2019

Dáš to, alebo vzdáš to?

Je to už viac ako dvadsať rokov, čo som si kúpil svoju prvú knihu o sebarozvoji. Po jej prečítaní sa mi navždy zmenilo vnímanie možností v živote a celý môj ďalší život tým bol pozitívne ovplyvnený.

28 Březen 2019

Myslel som, že zomriem

,,V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to, čo si myslíš, tým si,“ píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 Listopad 2018

Uverte v svoj potenciál

Každý človek má na viac. Objavte svoju jedinečnosť, uverte v svoj potenciál, podniknite niečo inak ako doteraz. Iba tak posuniete hranice v mysli a zlepšíte svoj život.

24 Říjen 2018

Reference

Instagram

Zobraziť viac