Zákon dávania a brania

[addtoany] Poznáš aj ty ľudí, ktorí stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, viac všímavosti od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?
Je zaujímavé, že takýto typ ľudí býva len veľmi ťažko naozaj šťastný.

Títo ľudia žijú podľa hesla: ,,Milá piecka, najprv ma zahrej a potom ti dám nejaké polienko!”

Takto predsa hra života nefunguje! Každý roľník vie, že najprv musí zasiať zrno, aby potom mohol žať obilie. “Žiadači” nič nezasievajú a potom sú ešte aj nahnevaní, keď nemajú možnosť zbierať úrodu. Zákon života, ktorý za tým stojí, sa volá:

Zákon dávania a brania.

Kto chce dosiahnuť navýšenie svojho príjmu, musí najprv podať hodnotnejší výkon. Kto chce viac všímavosti od svojho partnera, môže najprv sám vyskúšať venovať mu viac pozornosti a lásky. Kto chce mať viac klientov, môže najprv porozmýšľať, aký lepší servis, aký lepší úžitok alebo lepší výkon dokáže ponúknuť klientom.

Ďalší životný zákon “Siatia a zberu” alebo, ako to poznáme z hodín fyziky, zákon „Príčiny a dôsledku” (alebo ako aj prednášam na našom seminári Lifing1 – zákon ,,Matéria nasleduje ducha”):

Najprv musí byť zasiate.

Najprv investícia – potom možný úrok!

Najprv milovať – potom byť milovaný!

Najprv viac dať – potom viac mať!

Urobme rovno jeden test v praxi: Páčia sa Ti moje blogy, knižky a semináre? Čo by si povedal na to, keby si ma odporučil ďalej? ,,Ahoj, Patrik, čítavam Petrove blogy, páčia sa mi jeho myšlienky, zažil som ho live na seminári, tak Ti to preposielam ako tip, aby si sa tiež mohol inšpirovať.”

A teraz ruku na srdce, čo si si práve teraz pomyslel? ,,OK, rád to urobím, lebo sa mi páčia tieto myšlienky a tiež chcem byť viac odporúčaný mojim klientom, a tak použijem životný zákon ,,Dávania a brania”. Alebo si si pomyslel: ,,Áno, áno, ten Peter je šikovný, chce len, aby sa jeho myšlienky dostali cezo mňa ďalej medzi ľudí.”

Mimochodom: Áno, presne to sedí, naozaj si želám, aby sa moje blogy, knihy a semináre dostali k čo najviac ľuďom – to je predsa jasné, či nie? Ale ak takto uvažuješ, v čom vidíš problém? Predsa keď som nadšený z nejakej reštaurácie – odporučím ju ďalej. Keď si prečítam nejakú perfektnú knihu, tiež ju odporučím ďalej. Keď získam nové vedomosti, hneď ich zakomponujem do všetkých mojich seminárov, kníh, audiokníh a blogov a zdieľam ich. Dávam a odporúčam ďalej všetko dobré, čo považujem za správne, nakoľko viem, že v zmysle zákona ,,Dávania a brania“ sa mi to pozitívne vracia späť.

Vesmír je ako druh pošty, čo si objednávame, to nám je doručované.

Si spokojný s tým, čo Ti život v poslednom čase doručuje? Ak na túto otázku nemôžeš odpovedať jasným áno v dôležitých oblastiach Tvojho života, tak zváž, či riešením nie je práve využitie zákona ,,Siatia a zberu“. Porozmýšľaj najprv, čo môžeš ty posunúť ďalej, aby následne bolo posunuté Tebe…
Autor:
7 Listopad 2019

Buď chceš nebo nechceš, ostatní jsou kecy. (Běžná cena 10€)

KOUPIT POUZE ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Nejnovější blogy

Koľko máš na účte?

V súkromnom a tiež v pracovnom živote sú dôležitejšie iné faktory ako peniaze. Oveľa dôležitejšie ako počítanie peňazí na bankovom účte, je stav Tvojho emocionálneho účtu v rodine a v práci.

22 Listopad 2019

Len sa rozhodni!

Emil Zátopek bol výnimočný športovec, ktorý sa prezentoval vlastným a zvláštnym štýlom behu, no najmä obrovským nasadením na tréningu.

18 Listopad 2019

Každý môže byť úspešnejší

Rozhovor s Petrom Krištofovičom, pre ktorého sú vzdelávanie a sebarozvoj životnou filozofiou, ku ktorej vedie aj svoje okolie.

12 Listopad 2019

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta, nezaložil John Harvard.

8 Listopad 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorí stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, viac všímavosti od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne? Je zaujímavé, že takýto typ ľudí býva len veľmi ťažko naozaj šťastný. Títo ľudia žijú podľa hesla: ,,Milá piecka, najprv ma zahrej a potom ti dám nejaké polienko!” Takto predsa hra života

7 Listopad 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí pomáha nenormálny prístup. Nájdenie ´ropy´ v dnešnej dobe je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

1 Duben 2019

Všetko nové v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

1 Duben 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený je najúspešnejší československý profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

1 Duben 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

1 Duben 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Po tom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal: ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

1 Duben 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má buď nesprávne ciele, alebo ich má nesprávne formulované. Rovnako aj človek, ktorý hovorí, že nemá cieľ, ho má: jeho cieľom je nemať cieľ…

1 Duben 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

1 Duben 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorý stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, väčšiu všímavosť od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

1 Duben 2019

Oči zúžené zlosťou vidia čiernobielo.

My ľudia máme neuveriteľné schopnosti. Prenasledujeme bozón a neutrína, skúmame vesmír a objavujeme nové planéty, meníme genetické informácie v DNA..

1 Duben 2019

Dáš to, alebo vzdáš to?

Je to už viac ako dvadsať rokov, čo som si kúpil svoju prvú knihu o sebarozvoji. Po jej prečítaní sa mi navždy zmenilo vnímanie možností v živote a celý môj ďalší život tým bol pozitívne ovplyvnený.

28 Březen 2019

Myslel som, že zomriem

,,V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to, čo si myslíš, tým si,“ píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 Listopad 2018

Uverte v svoj potenciál

Každý človek má na viac. Objavte svoju jedinečnosť, uverte v svoj potenciál, podniknite niečo inak ako doteraz. Iba tak posuniete hranice v mysli a zlepšíte svoj život.

24 Říjen 2018

Reference

Instagram

Zobraziť viac