Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorý stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, väčšiu všímavosť od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?
Je zaujímavé, že takýto typ ľudí býva len veľmi ťažko naozaj šťastný. 

Títo ľudia žijú podľa hesla : ,,Milá piecka najprv ma zahrej a potom Ti dám nejaké polienko!”

Takto predsa hra života nefunguje. Každý roľník vie, že najprv musí zasiať zrno, aby potom mohol žať obilie.

“Žiadači” nič nezasievajú a potom sú ešte aj nahnevaní, keď nemajú možnosť zbierať úrodu. Zákon života, ktorý za týmto stojí sa volá :

Zákon dávania a brania. 

Kto chce dosiahnuť navýšenie svojho príjmu, musí najprv podať hodnotnejší výkon.

Kto chce mať viac všímavosti od svojho partnera, môže najprv vyskúšať venovať viac pozornosti a lásky svojmu partnerovi.

Kto chce mať viac klientov, môže najprv porozmýšľať aký lepší servis, aký lepší úžitok alebo lepší výkon dokáže ponúknuť klientom.

Ďalší životný zákon “Siatia a zberu”, alebo ako to poznáme zo školy z fyziky zákon “Príčiny a dôsledku” ( alebo ako aj prednášam na našom seminári Lifing1 – zákon “Matéria nasleduje ducha“.

Najprv musí byť zasiate.

Najprv investícia – potom možný úrok!

Najprv milovať – potom byť milovaný!

Najprv viac dať – potom viac mať!

Urobme rovno jeden test v praxi : Páčia sa Ti moje blogy, knižky a semináre? Čo by si povedal nato, keby si ma odporučil ďalej? “ Ahoj Patrik, čítavam Petrove blogy, páčia sa mi jeho myšlienky, zažil som ho live na seminári, tak Ti to preposielam ako tip, aby si sa tiež mohol inšpirovať”.

A teraz ruku na srdce, čo si si práve teraz pomyslel? “ OK, rád to urobím, lebo sa mi páčia tieto myšlienky a tiež chcem byť odporúčaný viac mojim klientom a tak použijem životný zákon Dávania a Brania“. Alebo si si pomyslel : “ Áno, áno, ten Peter je šikovný, chce len aby sa jeho myšlienky dostali ďalej medzi ľudí cezo mňa”.

Mimochodom : Áno presne to sedí, naozaj si želám, aby sa moje blogy, knihy a semináre dostali k čo najviac ľuďom – to je predsa jasné, či nie ? …. Ale ak takto uvažuješ – v čom vidíš problém?

Keď som predsa nadšený z nejakej reštaurácie – odporučím ju ďalej. Keď si prečítam nejakú perfektnú knihu, odporúčam ju hneď ďalej. Keď získam nové vedomosti, hneď ich zakomponujem do všetkých mojich seminárov, kníh, audiokníh a blogov a zdieľam ich. Dávam a odporúčam všetko dobré ďalej, čo považujem za správne, nakoľko viem, že v zmysle zákona dávania a brania sa mi to pozitívne vracia späť.

Vesmír je ako druh pošty, čo si objednávame, to nám je doručované.

Si spokojný s tým, čo Ti život v poslednom čase doručuje? Ak nemôžeš odpovedať s jasným “áno” na túto otázku v dôležitých oblastiach Tvojho života – tak zváž či práve riešením je využitie zákona siatia a zberu. Porozmýšľaj čo môžeš ty najprv posunúť ďalej aby následne bolo posunuté k Tebe…
Autor: PETER KRIŠTOFOVIČ
15 marec 2019

Buď chceš alebo nechceš, ostatné su kecy. (Bežná cena 10€)

KÚPIŤ LEN ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Najnovšie blogy

Oči zúžené zlosťou vidia čiernobielo.

My ľudia máme neuveriteľné schopnosti. Prenasledujeme bozón a neutrína, skúmame vesmír a objavujeme nové planéty, meníme genetické informácie v DNA..

29 marec 2019

Dáš to, alebo vzdáš to?

Je to už viac ako dvadsať rokov, čo som si kúpil svoju prvú knihu o sebarozvoji. Po jej prečítaní sa mi navždy zmenilo vnímanie možností v živote a celý môj ďalší život tým bol pozitívne ovplyvnený.

25 marec 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorý stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, väčšiu všímavosť od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

15 marec 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

4 marec 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má nesprávne ciele.Alebo ich majú nesprávne formulované.Taktiež človek, ktorý hovorí že nemá cieľ, tak jeho cieľom je nemať cieľ…

22 február 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Potom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal : ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

20 február 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

5 február 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený, je najúspešnejší česko-slovenský profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

22 január 2019

Všetko nové
v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

16 január 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí, pomáha nenormálny prístup. Nájdenie “ropy” v dnešnej dobe, je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

29 november 2018

Myslel som, že zomriem

V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to čo si myslíš, tým si, píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 november 2018

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta nezaložil John Harvard.

31 október 2018

Uverte v svoj potenciál

U mnohých výstupov ako aj celého pôsobenia Tomáša Baťu výrazne vytŕča jedna z jeho osobnostných „ingrediencií“ úspechu.

24 október 2018

Stratégia nohy medzi dverami

V dnešnej dobe sa obchod zmenil a to čo získalo na cene, sú osobné dáta klienta.

19 október 2018

Príbeh 3 stolov

Za pár dní si pripomenieme výročie založenia štúdií Walta Disneyho.

1 október 2018

Byť normálny už nestačí

Každý výnimočne úspešný človek nie je normálny. A ani nemôže byť. Norma je priemer a ak človek dosahuje v čomkoľvek nadpriemerné výsledky, nemôže byť normálny.

25 september 2018

Když nemúžeš, přidej!

Viac ako dvadsať rokov sa zaoberám štúdiom a pozorovaním fenoménu – je dôležitejší talent, alebo za veľkým úspechom je tvrdá práca?

17 september 2018

Nezažiješ, nevieš vyhodnotiť

Som skeptik. Veci analyzujem. Potrebujem často dôkaz. No mám otvorenú myseľ a experimentujem. Hľadám, čo alebo kto mi vie pomôcť lepšie splniť moje sny a ciele.

10 september 2018

Našiel si už zmysel svojho života?

Načo vlastne žijeme ? Čo je cieľom ? Aký to má zmysel ? Niektorí ľudia sa ženú celý život za peniazmi , kariérou a úspechom no nakoniec skonštatujú, že im to neprinieslo to čo si mysleli.

3 september 2018

Tri základné body Baťovho úspechu

Z mnohých výstupov ako aj celého pôsobenia Tomáša Baťu výrazne vytŕča jedna z jeho osobnostných „ingrediencií“ úspechu.

23 august 2018

Referencie

Instagram

Zobraziť viac