Uverte v svoj potenciál

[addtoany] Každý človek má na viac. Objavte svoju jedinečnosť, uverte v svoj potenciál, podniknite niečo inak ako doteraz. Iba tak posuniete hranice v mysli a zlepšíte svoj život. Napriek silným vyjadreniam mnohých spíkrov a motivátorov nemôžeme dosiahnuť v živote všetko. Nemôžeme uskutočniť každú vec, ktorú chceme. Veľkou pravdou však je, že môžeme byť určite lepší ako sme dnes. A môžeme byť lepší v každej oblasti, v ktorej sa rozhodneme viac a lepšie venovať. Náš mozog sa vie učiť celý život, potrebuje len cielený tréning a dokáže sa zlepšiť. Najlepší športovci sveta, najlepší umelci sveta, najlepší vedci sveta určite neboli na začiatku svojej kariéry takí výnimoční, ako sú dnes. Every master was a disaster. Každý človek má vrodené danosti a už tento fakt nie je v živote fér. Každý z nás vyrastal v inej rodine, inej partii, absolvoval inú školu. Výnimoční ľudia mali vrodený talent, šťastie v živote na okolnosti a všetko podporili tvrdou drinou. Každý deň sa snažili byť lepší a lepší. Každý deň sa snažili ísť za svojím snom alebo vnútorným hlasom. Táto úloha stojí v živote pred každým z nás.

Prežívaš alebo užívaš si svoj život? Baví Ťa žiť, alebo žiješ v obavách?

Ak nič nezmeníš, nič sa Ti nezmení Či už podnikáte, alebo sa chystáte uskutočniť svoju víziu lepšej kariéry, vašou najdôležitejšou úlohou je objaviť nové možnosti, naučiť sa niečo nové, posunúť svoje myslenie, preskočiť svoje hranice v mysli. Výborná správa je, že nové znalosti vždy vytvoria nové možnosti. Ak chce človek získať niečo, čo v živote nemal, musí robiť veci, ktoré nikdy nerobil. Musí poznať myšlienky, ktoré predtým nepoznal. Sústreďte sa na svoje silné stránky. Rozpoznajte svoje talenty a na nich stavajte. Má ich každý.

Moja kamarátka zistila až vo veku 41 rokov, že má vrodený talent na maľovanie. Dlhých 40 rokov nikto v jej okolí netušil, že je v danej oblasti výnimočná. Na našu schopnosť zlepšovať sa má vplyv veľa vecí. V škole nám učitelia vtĺkali do hlavy, že máme byť dobrí vo všetkom. Ibaže snaha potláčať svoje nedostatky je únavná a demotivujúca. Potom už nezostáva energia na posilňovanie toho, v čom vynikáte už dnes. Pritom ak sa človek chce mať v budúcnosti lepšie, mal by sa sústrediť na svoju jedinečnosť, výnimočnosť a originalitu. Svet nepotrebuje ďalšieho rovnakého realitného agenta, učiteľa alebo priemerného zamestnanca. Iba zameranie sa na to, čo vás baví a v čom ste dobrí, vám umožní získať excelentnosť a nadštadanrdnú odmenu vo forme peňazí, uznania a úspechu. Každý človek má na viac. Objavte svoju jedinečnosť, uverte v svoj potenciál, podniknite niečo inak ako doteraz. Iba tak posuniete hranice v mysli a zlepšíte svoj život.
Autor: PETER KRIŠTOFOVIČ
24 október 2018

Buď chceš alebo nechceš, ostatné su kecy. (Bežná cena 10€)

KÚPIŤ LEN ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Najnovšie blogy

Koľko máš na účte?

V súkromnom a tiež v pracovnom živote sú dôležitejšie iné faktory ako peniaze. Oveľa dôležitejšie ako počítanie peňazí na bankovom účte, je stav Tvojho emocionálneho účtu v rodine a v práci.

22 november 2019

Len sa rozhodni!

Emil Zátopek bol výnimočný športovec, ktorý sa prezentoval vlastným a zvláštnym štýlom behu, no najmä obrovským nasadením na tréningu.

18 november 2019

Každý môže byť úspešnejší

Rozhovor s Petrom Krištofovičom, pre ktorého sú vzdelávanie a sebarozvoj životnou filozofiou, ku ktorej vedie aj svoje okolie.

12 november 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorí stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, viac všímavosti od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

15 marec 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

4 marec 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má buď nesprávne ciele, alebo ich má nesprávne formulované. Rovnako aj človek, ktorý hovorí, že nemá cieľ, ho má: jeho cieľom je nemať cieľ…

22 február 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Po tom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal: ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

20 február 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

5 február 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený je najúspešnejší československý profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

22 január 2019

Všetko nové v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

16 január 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí pomáha nenormálny prístup. Nájdenie ´ropy´ v dnešnej dobe je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

29 november 2018

Myslel som, že zomriem

,,V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to, čo si myslíš, tým si,“ píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 november 2018

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta, nezaložil John Harvard.

31 október 2018

Uverte v svoj potenciál

Každý človek má na viac. Objavte svoju jedinečnosť, uverte v svoj potenciál, podniknite niečo inak ako doteraz. Iba tak posuniete hranice v mysli a zlepšíte svoj život. Napriek silným vyjadreniam mnohých spíkrov a motivátorov nemôžeme dosiahnuť v živote všetko. Nemôžeme uskutočniť každú vec, ktorú chceme. Veľkou pravdou však je, že môžeme byť určite lepší ako

24 október 2018

Referencie

Instagram

Zobraziť viac