Len sa rozhodni!

[addtoany] Emil Zátopek bol výnimočný športovec, ktorý sa prezentoval vlastným a zvláštnym štýlom behu, no najmä obrovským nasadením na tréningu.Je príklad víťazstva tvrdej, cielenej práce nad vrodeným talentom. Tiež sa mi páči ako reagoval, keď kritizovali jeho bežecký štýl. Skonštatoval, že keď sa bude behať na krásu štýlu, tak to zmení. No kým sa behá načas, je mu jedno ako to vyzerá, hlavne že vyhráva preteky.

A tak je to väčšinou v živote, že keď sa objaví výnimočný človek, často musí na svojej ceste za úspechom čeliť kritike a podceňovaniu. Vytrvalosť a vnútorný drive, rovnako ako schopnosť zvládať čiastkové neúspechy sú súčasťou príbehov výnimočných. Každý z nás by mohol byť lepší v čomkoľvek, čo sa rozhodne. Neexistuje žiadny gén pre talent. Je zaujímavé, že väčšina megaúspešných ľudí konštatuje, že oproti svojim rovesníkom na na sebe extrémne pracuje. A to potvrdzujú aj vedecké štúdie – vyhrávajú spravidla tí, ktorí viac, lepšie a dlhšie trénujú.

Samozrejme, ideálna cesta k úspechu je objaviť svoje vrodené talenty a následne veľmi tvrdo pracovať a stavať na svojich silných stránkach. Systémovo však je napríklad školstvo nastavené na priemerovaní výkonu ľudí. Taktiež podľa výskumu, ktorý robil Gallupov inštitút, viac ako 75% rodičov sa radšej zaoberá vylepšením zlej známky, ako posilňovaniu predmetov, z ktorých dieťa nosí výborné ohodnotenie. Pritom pre úspech je lepšia stratégia posilňovať to, v čom ste od prírody silný a pre slabé stránky si zorganizovať riešenie.

Talent nerozhoduje
Z mojich skúseností vyplýva, že rovnica pre napredovanie ľudskej bytosti je nasledovná – vrodené danosti uľahčujú proces získavania desaťtisíc hodín cieleného tréningu a keď sa k tomu pridá faktor šťastných náhod, vďaka správne nastavenej mysli, tak môžeme vidieť megaúspech. Sám talent nerozhoduje, je však nefér výhodou na ceste za špičkovým výkonom. Nadpriemerné výsledky dosiahnu aj ľudia bez veľkého talentu, ak to vydrú a majú optimistické nastavenie mysle. Keď najbližšie nebudeš vládať, tak pridaj. Pridaj v práci na sebe.

Autor: PETER KRIŠTOFOVIČ
18 november 2019

Buď chceš alebo nechceš, ostatné su kecy. (Bežná cena 10€)

KÚPIŤ LEN ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Najnovšie blogy

Koľko máš na účte?

V súkromnom a tiež v pracovnom živote sú dôležitejšie iné faktory ako peniaze. Oveľa dôležitejšie ako počítanie peňazí na bankovom účte, je stav Tvojho emocionálneho účtu v rodine a v práci.

22 november 2019

Len sa rozhodni!

Emil Zátopek bol výnimočný športovec, ktorý sa prezentoval vlastným a zvláštnym štýlom behu, no najmä obrovským nasadením na tréningu.Je príklad víťazstva tvrdej, cielenej práce nad vrodeným talentom. Tiež sa mi páči ako reagoval, keď kritizovali jeho bežecký štýl. Skonštatoval, že keď sa bude behať na krásu štýlu, tak to zmení. No kým sa behá načas,

18 november 2019

Každý môže byť úspešnejší

Rozhovor s Petrom Krištofovičom, pre ktorého sú vzdelávanie a sebarozvoj životnou filozofiou, ku ktorej vedie aj svoje okolie.

12 november 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorí stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, viac všímavosti od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

15 marec 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

4 marec 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má buď nesprávne ciele, alebo ich má nesprávne formulované. Rovnako aj človek, ktorý hovorí, že nemá cieľ, ho má: jeho cieľom je nemať cieľ…

22 február 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Po tom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal: ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

20 február 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

5 február 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený je najúspešnejší československý profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

22 január 2019

Všetko nové v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

16 január 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí pomáha nenormálny prístup. Nájdenie ´ropy´ v dnešnej dobe je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

29 november 2018

Myslel som, že zomriem

,,V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to, čo si myslíš, tým si,“ píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 november 2018

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta, nezaložil John Harvard.

31 október 2018

Uverte v svoj potenciál

Každý človek má na viac. Objavte svoju jedinečnosť, uverte v svoj potenciál, podniknite niečo inak ako doteraz. Iba tak posuniete hranice v mysli a zlepšíte svoj život.

24 október 2018

Referencie

Instagram

Zobraziť viac