Toto dodržujú aj na Harvarde

[addtoany] Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta, nezaložil John Harvard.V areáli školy je najviac fotená Harvardova socha, no podobizeň patrí niekomu úplne inému.

Rád navštevujem každý rok USA, lebo v predaji a marketingu môžu učiť celý svet. A nemyslím to vždy len v pozitívnom zmysle. Areál školy a informácie na mňa urobili dojem a celý čas som rozmýšľal nad tým, aký dôležitý je pozicioning firmy a schopnosť sa predať. Každý druhý z vás, milí čitatelia, kto podnikáte a každý druhý z vás, kto ste zamestnaní, ste potenciálne v najbližších desiatich rokoch ohrození.

Nikto nevie čo bude Väčšina prognóz nikdy nebola naplnená a za posledných sto rokov sa svet radikálne zmenil každých dvadsať rokov. A zmenil sa tak, že to nikto nevedel predvídať. Je ohrozené aj vaše podnikanie? Prežije odbor, ktorému sa venujete? Nebude zasiahnutý uberizáciou alebo digitalizáciou? A čo tí z vás, ktorí ste zamestnaní? Viete o tom, že podľa štúdie pracovného trhu v najbližších dvadsiatich rokoch bude šesť ľudí z desiatich robiť v profresii, ktorá dnes neexistuje? Že nás čaká pravdepodobne najväčšia zmena na pracovnom trhu v histórii ľudstva? Čo je vlastne istotou do budúcnosti?

Na mojich seminároch radím ľuďom, že najväčšou istotou je hodnota hlavy každého z nás na trhu práce. Fakt je ten, že informácie a vedomosti starnú a za dvadsať rokov budú mať dnešné naše vedomosti 1% hodnotu oproti súčasnosti. Predpovedal to už v sedemdesiatych rokoch český ekonóm žijúci vo Francúzsku, George Anderla. Riešením je neustály sebarozvoj a špecializácia.

Včera nám pri výklade absolventka druhého ročníka Harvardu prezradila, aká je základná filozofia štúdia na tejto prestížnej univerzite. Zostal som prekvapený, nakoľko definovala presne to isté, čo budú počuť účastníci môjho seminára Power Days o dva týždne. Budem im radiť presne to isté, čo dodržujú na Harvarde. Treba vedieť zo všetkého niečo, no zásadný úspech v živote vám prinesie vedieť z niečoho takmer všetko. Aj v histórii športu je potvrdené, že špecialisti na jednotlivé športy majú lepšie výsledky ako viacbojári. Špecializácia je správna cesta pre budúcnosť. Treba si však vybrať oblasť, ktorá prežije turbulentú budúcnosť na pracovnom trhu. A potom na vašej špecializácii a výnimočnosti postavte pozicioning a vytvorte marketingovú stratégiu. Včera na Harvarde som sa opäť utvrdil, že špecliazácia a fokus znamená byť pripravený pre budúcnosť.
Autor: PETER KRIŠTOFOVIČ
31 október 2018

Buď chceš alebo nechceš, ostatné su kecy. (Bežná cena 10€)

KÚPIŤ LEN ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Najnovšie blogy

Koľko máš na účte?

V súkromnom a tiež v pracovnom živote sú dôležitejšie iné faktory ako peniaze. Oveľa dôležitejšie ako počítanie peňazí na bankovom účte, je stav Tvojho emocionálneho účtu v rodine a v práci.

22 november 2019

Len sa rozhodni!

Emil Zátopek bol výnimočný športovec, ktorý sa prezentoval vlastným a zvláštnym štýlom behu, no najmä obrovským nasadením na tréningu.

18 november 2019

Každý môže byť úspešnejší

Rozhovor s Petrom Krištofovičom, pre ktorého sú vzdelávanie a sebarozvoj životnou filozofiou, ku ktorej vedie aj svoje okolie.

12 november 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorí stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, viac všímavosti od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

15 marec 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

4 marec 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má buď nesprávne ciele, alebo ich má nesprávne formulované. Rovnako aj človek, ktorý hovorí, že nemá cieľ, ho má: jeho cieľom je nemať cieľ…

22 február 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Po tom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal: ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

20 február 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

5 február 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený je najúspešnejší československý profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

22 január 2019

Všetko nové v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

16 január 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí pomáha nenormálny prístup. Nájdenie ´ropy´ v dnešnej dobe je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

29 november 2018

Myslel som, že zomriem

,,V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to, čo si myslíš, tým si,“ píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 november 2018

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta, nezaložil John Harvard.V areáli školy je najviac fotená Harvardova socha, no podobizeň patrí niekomu úplne inému. Rád navštevujem každý rok USA, lebo v predaji a marketingu môžu učiť celý svet. A nemyslím to vždy len v pozitívnom

31 október 2018

Uverte v svoj potenciál

Každý človek má na viac. Objavte svoju jedinečnosť, uverte v svoj potenciál, podniknite niečo inak ako doteraz. Iba tak posuniete hranice v mysli a zlepšíte svoj život.

24 október 2018

Referencie

Instagram

Zobraziť viac