Nestačí sa rozhodnúť…

[addtoany] Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

? Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie jedného človeka túžiaceho po slobode v Indii, spôsobí oslabenie Britského impéria? Rozhodnutie Mahatmu Gandhiho zbaviť sa mierovou cestou a bez násilia britskej nadvlády sa v konečnom dôsledku podarilo a India sa oslobodila.

Dve veci vplývajú na úspešné uskutočnenie podobných vecí:

  • Jasné a jednoznačné ROZHODNUTIE!
  • Otvorené a verejné hlásenie sa k takémuto rozhodnutiu!
Keď sa človek vnútorne rozhodne a absolútne verí vo svoje rozhodnutie, tak aktivuje určitú energiu a silu, ktorá napomáha uskutočneniu. Keď sa človek otvorene postaví za svoje rozhodnutia a verí v ich uskutočniteľnosť, začnú sa diať reťazové reakcie náhodných príčin a dôsledkov. Zrazu sa podarí dotiahnuť niečo, čo bolo brzdené. Náhodou stretneme toho správneho človeka a on nás podporí. Vnútorná sila sa znásobuje, keď človek na verejnosti stojí za tým, o čom je presvedčený, že je správne. Ak stojí za tým, čo sa rozhodol uskutočniť.

Preto je dôležité, aby si aj navonok predstavoval to, čo sa vnútorne rozhodneš zmeniť.

  • Za čím teda môžeš stáť aj úplne verejne?
  • Je to Tvoja váha, ktorú chceš do roka znížiť?
  • Je to rozhodnutie prestať fajčiť a za rok byť stále ešte nefajčiar?
  • Je to zdvojnásobenie Tvojho príjmu za určitý čas?
  • Je to nejaký konkrétny projekt, ktorý chceš uskutočniť v Tvojom živote, kariére alebo vo firme?
Čo bude to, pre čo sa najprv vnútorne rozhodneš a potom sa otvorene a verejne postavíš? Postav sa za svoje vnútorné rozhodnutia, ver optimisticky v budúcnosť a svet sa spojí, aby Ťa podporil.
Autor: PETER KRIŠTOFOVIČ
5 február 2019

Buď chceš alebo nechceš, ostatné su kecy. (Bežná cena 10€)

KÚPIŤ LEN ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Najnovšie blogy

Koľko máš na účte?

V súkromnom a tiež v pracovnom živote sú dôležitejšie iné faktory ako peniaze. Oveľa dôležitejšie ako počítanie peňazí na bankovom účte, je stav Tvojho emocionálneho účtu v rodine a v práci.

22 november 2019

Len sa rozhodni!

Emil Zátopek bol výnimočný športovec, ktorý sa prezentoval vlastným a zvláštnym štýlom behu, no najmä obrovským nasadením na tréningu.

18 november 2019

Každý môže byť úspešnejší

Rozhovor s Petrom Krištofovičom, pre ktorého sú vzdelávanie a sebarozvoj životnou filozofiou, ku ktorej vedie aj svoje okolie.

12 november 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorí stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, viac všímavosti od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

15 marec 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

4 marec 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má buď nesprávne ciele, alebo ich má nesprávne formulované. Rovnako aj človek, ktorý hovorí, že nemá cieľ, ho má: jeho cieľom je nemať cieľ…

22 február 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Po tom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal: ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

20 február 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet? ? Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie jedného človeka túžiaceho po slobode v Indii, spôsobí oslabenie Britského impéria? Rozhodnutie Mahatmu Gandhiho

5 február 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený je najúspešnejší československý profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

22 január 2019

Všetko nové v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

16 január 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí pomáha nenormálny prístup. Nájdenie ´ropy´ v dnešnej dobe je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

29 november 2018

Myslel som, že zomriem

,,V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to, čo si myslíš, tým si,“ píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 november 2018

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta, nezaložil John Harvard.

31 október 2018

Uverte v svoj potenciál

Každý človek má na viac. Objavte svoju jedinečnosť, uverte v svoj potenciál, podniknite niečo inak ako doteraz. Iba tak posuniete hranice v mysli a zlepšíte svoj život.

24 október 2018

Referencie

Instagram

Zobraziť viac