Nájdi ropu a si za vodou

[addtoany] Pri poskytovaní normálnych vecí pomáha nenormálny prístup. Nájdenie ´ropy´ v dnešnej dobe je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom. Kedysi povedal jeden z najbohatších ľudí sveta Jean Paul Getty o úspechu, že k bohatstvu vedú len tri body: 1. Vstávaj skoro ráno! 2. Tvrdo pracuj! 3. Nájdi ropu! Prvé dva body sa dajú použiť aj v dnešnej dobe, no ten tretí môže slúžiť už len ako metafora a samozrejme vtip.

Podnikatelia hľadajú svoj zaručený recept na úspech, no v podnikaní nie je nič garantované. Štatisticky to väčšina ľudí nezvládne a ôsmi ľudia z desiatich nedokážu vybudovať úspešnú firmu na prvý pokus. Na tom by nebolo nič zlé, ak by sa tento neúspech v našej kultúre nepovažoval za zlyhanie a neschopnosť. Je to zaujímavý fenomén – keď sa ako ľudské bytosti niečo učíme, vieme, že v danom procese učenia budeme robiť aj chyby a musíme sa z nich poučiť. Keď človek zlyhá pri prvom pokuse podnikať, pociťuje frustráciu a skôr negatívnu reakciu okolia ako podporu. Pritom štatistika pri druhých a ďalších pokusoch je už logicky priaznivejšia. My ľudia sa učíme aj cez zlyhania a neúspech. Náš mozog potrebuje tréning a najlepšie sa učí činnosťou.

Málokto nájde geniálny nápad

Väčšina firiem poskytuje normálne produkty a služby. A pri poskytovaní normálnych vecí, pomáha nenormálny prístup. Nájdenie “ropy” v dnešnej dobe, je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom. Pekným príkladom je sieť reštaurácií Mondieu. Veľmi sa mi páči, ako uchopili “normálne jedenie a pitie” a poskytujú zážitok a atmosféru pri výbornom jedle.

Žijeme v dobe globálnej konkurencie, a tak ponuka tovarov a služieb bude len narastať. Dnes v mnohých oblastiach nesúťažíš len so Slovákmi, ale aj s celým svetom vďaka možnosti kupovať produkty a služby cez internet. Svet sa navždy zmenil, tak ako si ty zmenil svoj biznis model a prístup?

Firmy zlyhávajú kvôli niekoľkým zásadným veciam, nie kvôli stovkám drobností. Jednou zo zásadných vecí je vytvorenie podnikateľského systému na riadenie firmy. Väčšina malých a stredných firiem nemá jednoznačný a dodržiavaný systém riadenia. Výhoda systému je v znížení vnútorného stresu vo firme, zvýšení efektivity a raste obratu.

Nech robíš čokoľvek, zapracuj na Tvojej schopnosti nastaviť podnikateľský systém. Nauč sa lepšie sa predať. Odlíšiť sa. Stať sa značkou. Začni prácou na sebe, prečítaj si knihu od Gerbera: Podnikateľský mýtus. A potom príď na náš seminár Power Days . Garantujem Ti, že Tvoje podnikanie porastie. Vstávaj skoro ráno, tvrdo pracuj a nájdi novú inspiráciu. Aj vďaka nášmu Power Days budúci rok.
Autor: PETER KRIŠTOFOVIČ
29 november 2018

Buď chceš alebo nechceš, ostatné su kecy. (Bežná cena 10€)

KÚPIŤ LEN ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Najnovšie blogy

Koľko máš na účte?

V súkromnom a tiež v pracovnom živote sú dôležitejšie iné faktory ako peniaze. Oveľa dôležitejšie ako počítanie peňazí na bankovom účte, je stav Tvojho emocionálneho účtu v rodine a v práci.

22 november 2019

Len sa rozhodni!

Emil Zátopek bol výnimočný športovec, ktorý sa prezentoval vlastným a zvláštnym štýlom behu, no najmä obrovským nasadením na tréningu.

18 november 2019

Každý môže byť úspešnejší

Rozhovor s Petrom Krištofovičom, pre ktorého sú vzdelávanie a sebarozvoj životnou filozofiou, ku ktorej vedie aj svoje okolie.

12 november 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorí stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, viac všímavosti od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

15 marec 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

4 marec 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má buď nesprávne ciele, alebo ich má nesprávne formulované. Rovnako aj človek, ktorý hovorí, že nemá cieľ, ho má: jeho cieľom je nemať cieľ…

22 február 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Po tom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal: ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

20 február 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

5 február 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený je najúspešnejší československý profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

22 január 2019

Všetko nové v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

16 január 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí pomáha nenormálny prístup. Nájdenie ´ropy´ v dnešnej dobe je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom. Kedysi povedal jeden z najbohatších ľudí sveta Jean Paul Getty o úspechu, že k bohatstvu vedú len tri body: 1. Vstávaj skoro ráno! 2. Tvrdo pracuj! 3. Nájdi ropu! Prvé dva body

29 november 2018

Myslel som, že zomriem

,,V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to, čo si myslíš, tým si,“ píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 november 2018

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta, nezaložil John Harvard.

31 október 2018

Uverte v svoj potenciál

Každý človek má na viac. Objavte svoju jedinečnosť, uverte v svoj potenciál, podniknite niečo inak ako doteraz. Iba tak posuniete hranice v mysli a zlepšíte svoj život.

24 október 2018

Referencie

Instagram

Zobraziť viac