Všetko nové
v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

Človek je tvor zvykový a ísť proti svojim návykom je výzva. Ak však nič nezmeníš, tak sa nič nezmení. Ak stále budeš robiť to isté, stále budeš dostávať to isté. Ak budeš vedieť iba to, čo si vedel v roku 2018, nie je dôvod aby sa čokoľvek zmenilo v roku 2019. A preto to väčšina ľudí nedokáže. Neprinesú nič nové, nenaučia sa nič nové, nespravia nič nové. Primárne je to kvôli tomu, že ľuďom chýba silné prečo. Silný dôvod na zmenu. Nietsche hovoril, že ak ľudia vedia prečo, sami budú hľadať ako.

Aké je Tvoje prečo ?

Ako silno túžiš po zmene? Čo ťa vnútorne drivuje? Je to pozitívna alebo negatívna emócia? My, ľudské bytosti máme dva hybné motívy – získavať viac radosti a mať menej bolesti. Túžba po zisku a strach zo straty. Z týchto dvoch motívov je silnejšie vyhnutie sa bolesti. Väčšina ľudí dá prednosť vyhnutiu sa bolesti, pred získaním radosti. Nato, aby sa Ti podarilo dodržať záväzok, môžeš použiť stratégiu ako som si vyskúšal minulý rok ja.

Rozhodol som sa zabehnúť maratón. Po prvý krát v mojom živote. Posledných 25 rokov som nebehal a bola to teda výzva už od začiatku. Aby som vytvoril na seba tlak, oznámil som tento záväzok rodine, priateľom a klientom. Vybral som si termín New Yorského maratónu a jeho zabehnutiu predchádzal rok a pol trvajúci tréning. Veľa krát som chcel skončiť, posunúť či prehodnotiť tento cieľ. No keďže celé moje okolie vedelo, že to chcem dať, nevedel som si predstaviť sa vyhovoriť a odložiť to. A tento vonkajší tlak mi pomohol udržať sa vo fokuse a nasadení. Nájdi si aj ty Tvoju pomôcku, ako sa udržať pri chuti zmeniť niečo v Tvojom živote k lepšiemu. Stojí to zato a má to význam. Žiješ len raz a záleží na tom ako sa máš, ako sa cítiš, ako si spokojný so svojim životom. Každý rok môže byť lepší a do troch rokov môžeš mať úplne iný život ako dnes. Keď sa zmeníš, všetko sa zmení.

Ak má byť tento rok lepší ako predchádzajúci, musíš priniesť do svojho života niečo, čo tam predtým nebolo. Len niečo nové na vstupe, môže priniesť niečo nové na výstupe. Hľadaj čo Ti najviac pomôže a vytrvaj. Prajem Ti všetko nové čo Ti pomôže mať lepší rok 2019.

Autor:
16 január 2019

Buď chceš alebo nechceš, ostatné su kecy. (Bežná cena 10€)

KÚPIŤ LEN ZA POŠTOVNÉ 3.50€

Najnovšie blogy

Oči zúžené zlosťou vidia čiernobielo.

My ľudia máme neuveriteľné schopnosti. Prenasledujeme bozón a neutrína, skúmame vesmír a objavujeme nové planéty, meníme genetické informácie v DNA..

29 marec 2019

Dáš to, alebo vzdáš to?

Je to už viac ako dvadsať rokov, čo som si kúpil svoju prvú knihu o sebarozvoji. Po jej prečítaní sa mi navždy zmenilo vnímanie možností v živote a celý môj ďalší život tým bol pozitívne ovplyvnený.

25 marec 2019

Zákon dávania a brania

Poznáš aj ty ľudí, ktorý stále chcú iba brať? Väčšiu výplatu, väčšiu všímavosť od partnera, lepšie známky svojich detí, viac zákazníkov a podobne?

15 marec 2019

Modrá nie je dobrá. Modrá je výborná.

1.3.2019 vstupuje oficiálne na Slovenský a Český trh Jürgen Höller Academy. Stali sme sa súčasťou najrýchlejšie rastúcej školiteľskej firmy v Európe.

4 marec 2019

Každý človek má ciele

No veľa ľudí má nesprávne ciele.Alebo ich majú nesprávne formulované.Taktiež človek, ktorý hovorí že nemá cieľ, tak jeho cieľom je nemať cieľ…

22 február 2019

Ako vnútri, tak aj vonku.

Potom, ako jediným úderom trafil golfovú loptičku do jamky, čo sa volá “Hole-in-one”, opýtal sa reportér Garyho Playera, jedného z najlepších hráčov golfu v histórii, aké je to mať také šťastie. On odpovedal : ,,Áno, bolo to veľké šťastie, trafiť malú jamku jedným úderom na 260 metrov. Ale viete čo? Čím viac trénujem, o to

20 február 2019

Nestačí sa rozhodnúť…

Cieľ je cesta, cesta je cieľ. Kto by si to len vedel predstaviť, že rozhodnutie Rosi Parksovej v roku 1955, ktorá odmietla prepustiť svoje miesto v autobuse belochovi, navždy zmení svet?

5 február 2019

Zelená pre Zeleného ale aj Happy Birthday, Mr. President!

Verím, že to poznáš aj ty. Stretneš človeka a po rokoch si uvedomíš, že vďaka jeho myšlienkam si sa v živote posunul ďalej. Pán profesor Milan Zelený, je najúspešnejší česko-slovenský profesor manažmentu a vďaka jeho myšlienkam som sa stal lepším človekom.

22 január 2019

Všetko nové
v dobrom roku :)

Nový rok je veľmi silný symbol pre náš mozog, pre našu myseľ. Uzatvárame minulosť a máme príležitosť začať od začiatku. Je to dobrá stratégia a funguje mi roky. Väčšina ľudí však nič zásadné nezmení ani v tomto roku.

16 január 2019

Nájdi ropu a si za vodou

Pri poskytovaní normálnych vecí, pomáha nenormálny prístup. Nájdenie “ropy” v dnešnej dobe, je o nájdení iného prístupu k svojim spolupracovníkom a k zákazníkom.

29 november 2018

Myslel som, že zomriem

V našich životoch platí a je vedecky dokázané – to čo si myslíš, tým si, píše v najnovšom blogu podnikateľ a motivačný kouč Peter Krištofovič.

22 november 2018

Toto dodržujú aj na Harvarde

Jednu z najprestížnejších univerzít sveta, ktorú doštudoval nakoniec aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a kam nezobrali Warena Buffeta nezaložil John Harvard.

31 október 2018

Uverte v svoj potenciál

U mnohých výstupov ako aj celého pôsobenia Tomáša Baťu výrazne vytŕča jedna z jeho osobnostných „ingrediencií“ úspechu.

24 október 2018

Stratégia nohy medzi dverami

V dnešnej dobe sa obchod zmenil a to čo získalo na cene, sú osobné dáta klienta.

19 október 2018

Príbeh 3 stolov

Za pár dní si pripomenieme výročie založenia štúdií Walta Disneyho.

1 október 2018

Byť normálny už nestačí

Každý výnimočne úspešný človek nie je normálny. A ani nemôže byť. Norma je priemer a ak človek dosahuje v čomkoľvek nadpriemerné výsledky, nemôže byť normálny.

25 september 2018

Když nemúžeš, přidej!

Viac ako dvadsať rokov sa zaoberám štúdiom a pozorovaním fenoménu – je dôležitejší talent, alebo za veľkým úspechom je tvrdá práca?

17 september 2018

Nezažiješ, nevieš vyhodnotiť

Som skeptik. Veci analyzujem. Potrebujem často dôkaz. No mám otvorenú myseľ a experimentujem. Hľadám, čo alebo kto mi vie pomôcť lepšie splniť moje sny a ciele.

10 september 2018

Našiel si už zmysel svojho života?

Načo vlastne žijeme ? Čo je cieľom ? Aký to má zmysel ? Niektorí ľudia sa ženú celý život za peniazmi , kariérou a úspechom no nakoniec skonštatujú, že im to neprinieslo to čo si mysleli.

3 september 2018

Tri základné body Baťovho úspechu

Z mnohých výstupov ako aj celého pôsobenia Tomáša Baťu výrazne vytŕča jedna z jeho osobnostných „ingrediencií“ úspechu.

23 august 2018

Referencie

Instagram

Zobraziť viac